Sıcak yaz aylarında geliştirmiş olduğumuz buharlı soğutma ve serinletme sistemleri sayesinde cafeler, kafeteryalar, restoranlar ve müşterilerinizi ağırlayabileceğiniz tüm açık alanlarınızda buharlı soğutma ve serinletme sayesinde artık bir adım öndesiniz. Ortamda bulunan hava 10 ila 15 dereceye kadar düşüren bu sistem ile birlikte ortam bulunan sinek ve haşeratları ortamdan uzaklaştırarak ferahlatıcı bir ortam sunabilirsiniz.

Açık ve yarı acık alanlarda nem oranının değişimine göre farklı nozul başlıklar ve farklı boru çapları akışa göre hesap edilerek pompa gurupları seçilerek proje bazında farklılıklar göstermektedir. Örnek Olarak ; nem oranı yüksek olan bölgelerimizde Marmara, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde çap oranı değişmekle birlikte; vantilatör üzerine paslanmaz ringler yapılarak 0,15 delik çaplı nozullar dizilerek 90 derecelik  açılık çalışarak ortamın ısı seviyesini yaklaşık 10 ile 15 derecede hissedilir bir serinlik artması gözlemlenebilir.

Serinletmede vantilatörlerimiz düşük enerji tüketimi ile de ön plana çıkmaktadır. Cafe ve restoranlar açık ve yarı açık alanlarında 30 M2 ye bir adet 65 cm çapında 4 nozullu vantilatör yeterli gelir. Bir adet yüksek basınçlı pompa ile bir ile otuz adet serinletme vantilatörü kullanılır . Açık alan serinletme sistemine istenir ise dojaz pompası entegre edilerek ortama istenilen bir kokuyu da rahatlıkla verilebilmektedir.

Whatsapp Hattı
Whatsapp
Boğaziçi Mekanik
Merhaba