Hayvan Barınakları Serinletme

Serinleme gereksinimi, kuşkusuz insanlarda olduğu kadar hayvanlar içinde çok önemlidir. Kümes hayvanları, büyükbaş hayvanların ve atların aşırı sıcaktan strese girme sebebiyle üretim çiftliklerinde hayvanlarda beslenmeme sebebiyle kilo kaybı, yumurta ve süt üretimi azalmakta, yarış atlarında da strese bağlı huzursuzluklar yaşanmaktadır.

Hayvan barınakları serinletme sistemi ile hayvan barınaklarında ortamda 10 – 15 santigrat dereceye kadar serinletme ve istenilen oranlarda nemlendirme yapılabilmektedir.

Aşırı sıcaklık ve Nem hayvanlar üzerinde stres yaparken bunun sonucunda verimliliği yüksek oranda düşürmektedir. Misting Sistem sayesinde ideal yaşam ortamı oluşturulmakla birlikte, hayvanların üzerindeki stresi kaldırarak en üst düzeyde verim alınması sağlanmaktadır.

Ayrıca büyük baş hayvanların daha besili olması ve verimliliğin artması için serinletilecek bölgeler yemleme bölümlerine yakın yerler seçilerek hayvanların bu alanları tercih etmeleri ve daha fazla yemlenmelerini sağlandığı gibi et, süt, yumurta verimlerinin de arttığı gözlemlenmektedir.

Toz indirme ve koku kontrolü sayesinden çok daha hijyen ve uygun yaşanılabilir bir ortam üretilmektedir.

 

Whatsapp Hattı
Whatsapp
Boğaziçi Mekanik
Merhaba